Vishay RN60C2262FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 22600ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60C2262FB14.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 22600ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 22100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 21500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 24300ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F22K1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 22100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-22K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 22000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60C2262FB14 provided by its distributors.
Resistor,metal Film,22.6Kohms,300Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc,rn60-Milstyle
Res Metal Film 22.6K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Epoxy AXL Bulk
CMF-60 22.6K 1% T-2 RN60C2262F B14