Vishay RN50C1471BBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 1470ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN50C1471BBSL.
CAD Models
Download Vishay RN50C1471BBSL symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Resistance
1.47 kΩ
1.47 kΩ
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 1470ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1470ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 1540ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 1600ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 1580ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN50C1471BBSL provided by its distributors.
RES 1.47K OHM 1/20W .1% AXIAL
CMF-50 1.47K .1% T-2 RN50C1471B BSL