Vishay RL07S270GRSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27ohm, 250V, 2% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RL07S270GRSL.
IHS
Datasheet5 pages9 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 27ohm, 350V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 500V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 27ohm, 200V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14JTD27R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RL07S270GRSL provided by its distributors.
RES 27 OHM 1/4W 2% AXIAL
CMF-07 27 2% T-00 RL07S270G RSL