Vishay RL07S203JBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RL07S203JBSL.
Related Parts
Stackpole ElectronicsRSMF1JB20K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 20000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JB20K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 20000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879351-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 20000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT22K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 22000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JR-52-20K
General Type Carbon Film Resistor 20kOhm 1/4W 5% Axial T/R
Yageo GroupCFR-25JB-52-20K
General Type Carbon Film Resistor 20kOhm 1/4W 5% Axial Bulk
Descriptions
Descriptions of Vishay RL07S203JBSL provided by its distributors.
RES 20K OHM 1/4W 5% AXIAL
CMF-07 20K 5% T-00 RL07S203J BSL