Vishay CMF0743R000GKBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 43ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CMF0743R000GKBF.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47ohm, 250V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 43.2ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 42.2ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 39ohm, 350V, 2% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CMF0743R000GKBF provided by its distributors.
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±2% ±100ppm/C 43Ohms 0.5W 1/2W
RES 43 OHM 1/2W 2% AXIAL
CMF-07 43 2% T-1 B14
43 OHM 2% .5W 100PPM