United Chemi-Con ESMQ401VSN271MQ35S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SMQ 400V 270muF ±20% 1.000Dia 25.40mm
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con ESMQ401VSN271MQ35S.
Electro Sonic
Future Electronics
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
-3.48%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Related Parts
Cornell Dubilier380LQ271M400K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConEKMH451VNN271MA35T
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.921 Ohm 1170mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier380LQ271M400H452
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 270uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ271M400H452
Cornell Dubilier380LQ271M450K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConESMQ451VSN271MQ40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
PanasonicEETUQ2W271LF
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1780mA 2000h 85°C Bulk
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con ESMQ401VSN271MQ35S provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 270uF 400V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 1670mA 2000h 85°C
SMQ Series 400 V 270 uF 25.4 x 35 mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
Bulk / Capacitor, Aluminum, 400 V, Cap.270 , Dia.25 , Leng.35
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount