United Chemi-Con ESMG351ELL470ML25S
SMG Series 350 V 47 uF Ø16x25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con ESMG351ELL470ML25S.
United Chemi-Con
Datasheet3 pages4 years ago
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
NichiconURS2G470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 400V 47muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Wurth Elektronik860011380009
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMQ401ELL470ML25S
47uF 400V ±20% 504mA@100kHz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConESMQ351ELL470ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
PanasonicECA2GHG470
47UF 400 V DC ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, NHG SERIES 2000H 16(DIA)X31.5MM
PanasonicECA2GM470
47UF 400 V DC ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, M SERIES 2000H 16(DIA)X31.5MM
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con ESMG351ELL470ML25S provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 325mA 2000h 85°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor,33Uf,350Vdc,20-% Tol,20+% Tol Rohs Compliant: Yes
Radial Can SMG 350V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL TH