United Chemi-Con ELXV500ELL680MH12D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con ELXV500ELL680MH12D.
United Chemi-Con
Datasheet3 pages4 years ago
IHS
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-7.57%
Related Parts
United Chemi-ConELXZ630ELL680MH12D
Cap Aluminum Lytic 68uF 63V 20% (8 X 12mm) Radial 3.5mm 405mA 3000h 105C Automotive Bulk
NichiconUPJ1J680MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUPM1J680MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXV630ELL680MH15D
Cap Aluminum Lytic 68uF 63V 20%( 8 X 15mm) Radial 3.5mm 360mA 3000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXV630ETD680MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con ELXV500ELL680MH12D provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 68uF 50V 20% (8 X 12mm) Radial 3.5mm 415mA 3000h 105°C Bulk
Bulk / Capacitor, Aluminum, 50 V, Cap.68 , Dia.8 , Leng.12 RoHS Compliant: Yes
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL TH
Radial Can LXV 50V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm