United Chemi-Con EKXJ421ELL680MK50S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EKXJ421ELL680MK50S.
Master Electronics
Datasheet4 pages5 years ago
IHS
element14 APAC
Newark
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
United Chemi-ConEKXJ451ELL680MK50S
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (12.5 X 50mm) Radial 5mm 670mA 12000h 105C Automotive Bulk
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 68muF 450V
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.571Dia 14.50mm ±20% 68muF 450V
United Chemi-ConEKXJ451ELL680MU40S
68uF 450V ±20% 1.65A@100kHz Plugin,D14.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKXJ451ELL680MU45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EKXJ421ELL680MK50S provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 68uF 420V 20% (12.5 X 50mm) Radial 5mm 670mA 12000h 105C Automotive Bulk
CAPACITOR, ALU ELEC, 68UF, 420V, RADIAL; Capacitance:68µF; Voltage(DC):420V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:12000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case / Package:R
Capacitor, Alu Elec, 68Uf, 420V, Radial; Rango De Producto:Kxj Series; Capacidad:68Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:420V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Tipo De Empaquetado:Individual |Chemi-Con EKXJ421ELL680MK50S