United Chemi-Con EKXJ351ELL680MJ50S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EKXJ351ELL680MJ50S.
Electro Sonic
3 month trend:
-2.62%
Related Parts
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 68muF 400V
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.571Dia 14.50mm ±20% 68muF 450V
United Chemi-ConEKXJ451ELL680MK50S
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (12.5 X 50mm) Radial 5mm 670mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ421ELL680MK50S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 68muF 450V
United Chemi-ConEKXJ421ELL680MM25S
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EKXJ351ELL680MJ50S provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 68uF 350V 20% (10 X 50mm) Radial 5mm 485mA 12000h 105C Automotive Bulk
SERIES: KXJ; VOLT: 350; CAP: 68; DIA X LENGTH: 10X50; PACKAGING: BULK
Radial Can KXJ 350V 68muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL TH