United Chemi-Con EGVD350ELL362MM30H
3.6MF 35V ¡À20% 7.5MM 23M¦¸@ 100KHZ 3000H@ 135¡ÃC 4.035A@ 120HZ, 5.38A@ 100KHZ , D18XL30MM 31.5MM
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EGVD350ELL362MM30H.
United Chemi-Con
Datasheet2 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
United Chemi-ConEGPD250ELL362MK30H
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3600uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEGPD350ELL362ML30H
3.6mF 35V ¡À20% 7.5mm 23m¦¸@ 100kHz 3000h@ 135¡ãC 4.11A@ 120Hz,5.48A@ 100kHz ,D16xL30mm 31.5mm
NichiconUBY1E362MHL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBY 25V 3600muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUBY1H362MHL
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 3600uF 20% AEC-Q200
NichiconUBY1V392MHL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBY 35V 3900muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEGPD500ELL362MM40H
3600uF 50V ±20% 4.815A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EGVD350ELL362MM30H provided by its distributors.
High-vibration resistance version of GPD Series.
United Chemi-Con
CAP ALUM 3600UF 20% 35V RADIAL