United Chemi-Con EGPA101ELL271MM20S
Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EGPA101ELL271MM20S.
United Chemi-Con
Datasheet3 pages4 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
United Chemi-ConEGPD800ELL271MK20H
Cap Aluminum Lytic 270uF 80V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.072 Ohm 1640mA 2000h 135C Automotive Bulk
United Chemi-ConEGPD101ELL271ML20H
United Chemi-ConELXV800ELL271ML20S
Cap Aluminum Lytic 270uF 80V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1240mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC2A271S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 100V 270muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPJ2A271MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 270muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUHE2A271MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 270muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EGPA101ELL271MM20S provided by its distributors.
SERIES: GPA; VOLT: 100; CAP: 270; DIA X LENGTH: 18X20; PACKAGING: BULK
Cap Aluminum Lytic 270uF 100V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 0.091 Ohm 1.69A 3000h 125C Bulk Automotive AEC-Q200
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL
270¦ÌF 100V ¡À20% 7.5mm 91m¦¸@ 100kHz 3000h@ 125¡ãC 1.69A@ 100kHz,845mA@ 120Hz ,D18xL20mm 18mm*21.5mm
Radial Can GPA 100V 270muF ±20% 0.709Dia 18.00mm