United Chemi-Con APXH100ARA121MH70G
Cap Aluminum Polymer 120uF 10VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.035 Ohm 2800mA 1000h 125C T/R
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con APXH100ARA121MH70G.
Future Electronics
Datasheet2 pages4 years ago
IHS
Electro Sonic
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-0.63%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Related Parts
United Chemi-ConAPXA100ARA121MH70G
Cap Aluminum Polymer 120uF 10V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.027 Ohm 2800mA 2000h 105°C T/R
KYOCERA AVXRPS1A121MCN1GS
Cap Aluminum Polymer 120uF 10VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.03 Ohm 2600mA 2000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 120uF 10VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.025 Ohm 2530mA 2000h 105C Automotive T/R
Cap Aluminum Polymer 120uF 10VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.027 Ohm 2300mA 5000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConAPXE100ARA121MF61G
Cap Aluminum Polymer 120uF 10V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.025 Ohm 2530mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXS100ARA121MF61G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, 2826
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con APXH100ARA121MH70G provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, 3533
Taped / Capacitor, Aluminum, 10 V, Cap.120 , Dia.8 , Leng.6
PXH Series 10 v 120 uf 125'c 8x6.7mm Low ESR. 1k hours SMD Aluminum Polymer
120¦ÌF 10V ¡À20% 35m¦¸ 1000h@ 125¡ãC 2.8A@ 100 kHz SMD 8.3mm*8.3mm*6.7mm
Super low ESR and 125℃ by using conductive polymer.
United Chemi-Con
CAP ALUM POLY 120UF 20% 10V SMD