TT Electronics LOB1R010FLF
LOB Series Ø3.6x9.9mm 0.01 Ohm 1 W ±1 % Low Resistance Metal Element Resistor
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TT Electronics LOB1R010FLF.
element14 APAC
Datasheet3 pages13 years ago
Datasheet3 pages16 years ago
Datasheet3 pages17 years ago
Datasheet3 pages10 years ago
Future Electronics
Sager Electronics
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.01ohm, 0.1414V, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite14AFR010E
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.01ohm, 0.2V, 1% +/-Tol, 1100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.01ohm, 0.1732V, 1% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite610HR010
Resistor,metal Film,0.01Ohms,3+/-% Tol Rohs Compliant: No |Ohmite 610HR010
Ohmite630HR010E
RESISTOR;METAL FILM;RES 0.01 OHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 3%;AXIAL;CURR-SENSE
Descriptions
Descriptions of TT Electronics LOB1R010FLF provided by its distributors.
Current Sense Resistors - Through Hole .01 OHM 1% 1W