TE Connectivity TYC0603B104KDT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT MLCC 0603 X7R 100n 10% 10V
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity TYC0603B104KDT.
IHS
Datasheet1 page13 years ago
Master Electronics
TE Connectivity
Supply Chain
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
LTB Date2018-12-21
LTD Date2018-12-22
Related Parts
KYOCERA AVX0603ZC104KAT2A
10V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C104K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 0.1Uf X7R 0603 10%
Yageo GroupC0603C104K4RACTU
16V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C104K5RACTU
50V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KB8NNNC
Multi Layer Ceramic Capacitor (MLCC) / Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
25V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity TYC0603B104KDT provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 10V X7R 10% SMD 0603
MLCC 0603 X7R 100n 10% 10V