TE Connectivity RP73PF1J294RBTDF
Res Thin Film 0603 294 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RP73PF1J294RBTDF.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
Electro Sonic
element14 APAC
Farnell
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-19
Related Parts
PanasonicERA3AEB2940V
Res Thin Film 0603 294 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0603B294RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 294ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 294ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRP73PF1J301RBTDF
Res Thin Film 0603 301 Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
TE Connectivity / AMP6-2176087-3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 309ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3AEB301V
Res Thin Film 0603 300 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RP73PF1J294RBTDF provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 294ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, 0603, 0.17W, 294R, 0.1%, 25PPM; Product Range:TE CONNECTIVITY - RP73 Series Thin Film Chip Resistor; Resistance:294ohm; Power Rating:166mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Voltage Rating:100V; Resistor Mounting:SMD
RP 1J 0.166W 294R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 294 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 294 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1J294RBTDF | Internal Number: 6-2176087-1 | TE Connectivity | Holsworthy