TE Connectivity RN122-0.5-02-56M
Common Mode Chokes Dual 56000uH 10kHz 0.5A 1.8Ohm DCR Thru-Hole
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RN122-0.5-02-56M.
IHS
Datasheet9 pages0 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Ind Common Mode Filter 680 Ohm 25% 100MHz 170mA 0805 Blister Plastic T/R
Common Mode Chokes Dual 0.048uH 35Ohm 100MHz 0.1A 1.8Ohm DCR SMD T/R
TE ConnectivityRN222-0.5-02-56M
Common Mode Chokes / Filters 0.5A 56mH 1800mOhm Vertical Choke
PanasonicEXC24CE900U
EXC Series 90 Ohm 100 MHz 160 mA 1.75 Ohm DCR Common Mode Noise Filter
Common Mode Chokes Dual 90Ohm 100MHz 150mA 1.5Ohm DCR SMD Embossed T/R
PanasonicEXC-24CB102U
Common Mode Chokes and Filters; PANASONIC; EXC-24CB102U; 500 µm; 1.5 Ohm; 1.4 mm; 990.6 µm
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RN122-0.5-02-56M provided by its distributors.
CHOKE/FILTER COMMON MODE 0.5A 56MH 1800MOHM HORIZONTAL RN SERIES
Filter, Common Mode, 56Mh, 0.5A, Rad; Dc Current Rating:500Ma; Product Range:Rn Series; Inductance:56Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner RN122-0.5-02-56M
RN122-0.5-02-56M Operating Voltage (Max): 300 VDC Current Rating (Max): .5 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc / Rfi Chokes Rn Series | 300 VDC .5 A PCB Terminal PD2 | Part Number: RN122-0.5-02-56M | Internal Number: 816507-SF | TE Connectivity | Schaffner