TE Connectivity ANT-868-CW-QW-SMA
Rf Antenna, 750 To 950Mhz, 1.6Dbi Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-868-CW-QW-SMA
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-868-CW-QW-SMA.
Technical Drawing1 page3 years ago
IHS
JRH Electronics
3 month trend:
-15.05%
Supply Chain
Introduction Date2020-01-23
Related Parts
Yageo GroupW1030
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, RP SMA Connector
Yageo GroupW1038
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
RF Antenna, 915MHz, Whip, 4dBi, 50 ohm, Vertical, 1W, 1.8 VSWR, SMA Connector
TaoglasGW.11.A153
WIFI Terminal Dipole Antenna 2.4GHz Dipole Antenna RP-SMA(M) Hinged
TaoglasTI.10.0112
RF Antenna, 433.05 to 434.79MHz, Whip, 0dBi, 50 ohm, Linear
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-868-CW-QW-SMA provided by its distributors.
Antenna 1/4 Wave Whip 868MHz SMA
RF Antenna, 750 to 950MHz, 1.6dBi, GSM / LTE / LoRaWAN / Sigfox / UMTS, 50ohm, Linear, SMA Connector
ANTENNA 1/4 WAVE WHIP 868MHZ SMA, EXTERNAL PLATFORM - LINX
Mobile Station Antenna, 750MHz Min, 950MHz Max
Antenna Monopole 1.6dBi Gain 950MHz
General ISM 750MHz 950MHz SMA(DO-214AC) 84mm*84mm
ANT-868-CW-QW-SMA, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
868 MHz Straight Monopole Whip
RS APAC
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Antenna 1/4 Wave Whip 868MHz SMA Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LoRaWAN LPWAN Communication Protocol: Wi-Fi LPWAN LoRaWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LoRaWAN Wi-Fi | Antenna | Part Number: ANT-868-CW-QW-SMA | Internal Number: ANT-868-CW-QW-SMA | TE Connectivity |