TE Connectivity ANT-315-CW-HWR-RPS
315MHz HWR Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, Tilt/Swivel, RP-SMA Connector
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-315-CW-HWR-RPS.
Datasheet7 pages2 years ago
Technical Drawing1 page3 years ago
Sager Electronics
Master Electronics
Component Distributors Inc.
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
+41.53%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
Yageo GroupW1030
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, RP SMA Connector
Yageo GroupW5017
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, SMA Connector
TaoglasGW.15.2113
BASE STATION/BROADCAST TRANSMISSION ANTENNA, 2400MHZ MIN, 2500MHZ MAX ROHS COMPLIANT: YES
RF Antenna, 915MHz, Whip, 4dBi, 50 ohm, Vertical, 1W, 1.8 VSWR, SMA Connector
Taoglas Adhesive GNSS Antenna, GNSS, Black, NMO Connector, Direct Mounting, Cable Length: N/A
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-315-CW-HWR-RPS provided by its distributors.
Antenna 1/2 Wave Whip Swivel 315MHz RPS
Rf Ant 315Mhz Whip Tilt Rp-Sma |Linx Te Connectivity ANT-315-CW-HWR-RPS
ANTENNA WITHCENTER FREQ. 315MHZ
EMBEDDED CELLULAR MODULE DEVELOPMENT KIT
ANTENNAS - RF AERIALS-ANTENNAS-DISHES;
General ISM 305MHz 325MHz 142mm