TE Connectivity 3613CR33M
Inductor RF Molded/Unshielded Wirewound 0.33uH 20% 25.2MHz 40Q-Factor Ferrite 0.605A 0.28Ohm DCR 1812 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity 3613CR33M.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
Datasheet4 pages1 year ago
Datasheet4 pages24 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
Farnell
element14
Inventory History
3 month trend:
-25.67%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
Ind General Purpose Chip Wirewound 330nH 20% 25.2MHz 40Q-Factor Ferrite 605mA 1812 T/R