TDK TSL0808RA-3R3M3R8-PF
Inductor Power Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 10Q-Factor 3.8A 17mOhm DCR RDL Ammo Pack
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK TSL0808RA-3R3M3R8-PF.
CAD Models
Download TDK TSL0808RA-3R3M3R8-PF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2016-12-22
LTD Date2017-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 4.5A 0.02Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447462033
FIXED IND 3.3UH 4.7A 25 MOHM TH
Inductor Power Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 4.5A 0.018Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 3.3uH 20% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 4.5A 0.013Ohm DCR RDL Bulk
TAIYO YUDENLHL10TB3R3M
Ind Power 3.3uH 20% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 4.2A RDL Ammo Pack
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Descriptions
Descriptions of TDK TSL0808RA-3R3M3R8-PF provided by its distributors.
FIXED IND 3.3UH 3.8A 17 MOHM TH
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element