TDK NLV32T-330J-EFD
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 70mA 5.6Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLV32T-330J-EFD.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
TDK
Newark
TME
Inventory History
3 month trend:
-4.90%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Inductor RF Molded Bobbin Core 33uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.07A 5.6Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 110mA 7.1Ohm DCR 1008 T/R
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 110 mA 7.1Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 33uH ±5% 2.52MHz 25 Q-Factor Ferrite 110mA T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.16A 4Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLEM2520T330J
Inductor RF Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 0.11A 7.1Ohm DCR 1008 T/R
Descriptions
Descriptions of TDK NLV32T-330J-EFD provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
3.2Mm X 2.5Mm X 2.2Mm, -40 To +105 Degc, 70Ma, 33 H, 5.6/Tape And Reel |Tdk NLV32T-330J-EFD
2.52MHz 17MHz 70mA 30@2.52MHz 33¦ÌH 5.6¦¸ ¡À5% 1210 3.2mm*2.5mm*2.4mm
FIXED IND 33UH 70MA 5.6 OHM SMD
NLV-EFD 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 33muH
INDUCTOR, 33UH, 0.07A, 1210, AEC-Q200
SMD / SMT Inductors (Coils), L=33μH, L x W x T :