TAIYO YUDEN LEM2520T330J
Inductor RF Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 0.11A 7.1Ohm DCR 1008 T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN LEM2520T330J.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
JRH Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TAIYO YUDEN LEM2520T330J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1995-09-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 110mA 7.1Ohm DCR 1008 T/R
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 110 mA 7.1Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 33uH ±5% 2.52MHz 25 Q-Factor Ferrite 110mA T/R
TAIYO YUDENLBM2016T330J
Inductor RF Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 0.125A 4.68Ohm DCR 0806 T/R
Inductor RF Molded Bobbin Core 33uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.07A 5.6Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN LEM2520T330J provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2520
Wire-wound Chip Inductors for Signal Lines (LE series M type), 0.11A, 33 uH, ± 5 %, 1008, RoHS
Taiyo Yuden SCT
FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD
2.52MHz 15MHz 110mA 25 33¦ÌH 7.1¦¸ ¡À5% 1008 PCB, 2.5mm*1.8mm
LE M Type 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 33muH