TDK NLV25T-027J-EFD
Ind Power Molded Wirewound 27nH 5% 100MHz 15Q-Factor Ferrite 410mA 1008 Blister Plastic T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLV25T-027J-EFD.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet6 pages7 years ago
IHS
Newark
Alternate Parts
This Part
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
23,041
Authorized Distributors
3
Inductance
27 nH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
410 mA
410 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 500mA 0603
TAIYO YUDENHK160827NJ-T
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.027uH 5% 100MHz 15Q-Factor Ceramic 0.3A 0.55Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.027uH 5% 100MHz 16Q-FactorCeramic 0.3A 0.65Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 40Q-Factor 440mA 210mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 0.027uH 5% 100MHz 23 Q-Factor Ferrite 450mA T/R
Descriptions
Descriptions of TDK NLV25T-027J-EFD provided by its distributors.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 27nH 5% 100MHz 15Q-Factor Ferrite 410mA 400mOhm DCR 1008 Automotive T/R
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
2.5Mm X 2Mm X 1.8Mm, -40 To +105 Degc, 410Ma, 0.027 H, 400M/Tape And Reel |Tdk NLV25T-027J-EFD
INDUCTOR FIXED 27NH 400M OHM 410MA SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=0.027μH, L x W x T :
FIXED IND 27NH 410MA 400MOHM SMD
INDUCTOR, 0.027UH, 0.41A, 1008, AEC-Q200
NLV-EFD 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 27nH
410mA 27nH 卤5% 1008 Power Inductors ROHS