TDK NLC565050T-470K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 340mA 850mOhm DCR 2220 Blister T/R
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLC565050T-470K-PF.
IHS
iiiC
Future Electronics
Newark
CAD Models
Download TDK NLC565050T-470K-PF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.37A 1Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 260mA 1.9Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812