TDK MLG0603P24NHTD25
General Purpose Inductor, 0.024uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MLG0603P24NHTD25.
CAD Models
Download TDK MLG0603P24NHTD25 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
11,888
Inductance
24 nH
24 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
140 mA
140 mA
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
14
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
Introduction Date2014-08-29
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.024uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Inductor RF Chip Thin Film 22nH 3% 500MHz 12Q-Factor 150mA 1.9Ohm DCR 0201 Paper T/R
TAIYO YUDENHKQ040222NH-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 22nH 3% 500MHz 8Q-Factor Ceramic 120mA 0402 Paper/Embossed T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
TAIYO YUDENHKQ0603S22NH-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 22nH 3% 500MHz 10Q-Factor Ceramic 130mA 0201 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Descriptions
Descriptions of TDK MLG0603P24NHTD25 provided by its distributors.
FIXED IND 24NH 140MA 2.1 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=24nH, L x W x T :
140mA 24nH 卤3% 1.17惟 0201 Inductors (SMD) ROHS