TDK MLG0603P20NHTD25
General Purpose Inductor, 0.02uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MLG0603P20NHTD25.
CAD Models
Download TDK MLG0603P20NHTD25 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
22,823
Inductance
20 nH
20 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
150 mA
150 mA
DC Resistance (DCR)
1.9 Ω
1.9 Ω
Q Factor
14
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
Introduction Date2014-08-29
Related Parts
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.02uH, 3%, 1 Element, SMD, 0201