TDK MCZ1210DH900L2TA0G
MCZ1210DH Series 0504 90 Ohm 100 MHz 100 mA 3 Ohm DCR Common Mode Filter
EOL
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MCZ1210DH900L2TA0G.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
TDK
ODG (Origin Data Global)
CAD Models
Download TDK MCZ1210DH900L2TA0G symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-12-21
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-10-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
PanasonicEXC24CS900U
EXC Series 0504 90 Ohm 100 mA 3 Ohm DCR ESD Common Mode Choke / Filter
PanasonicEXC-34CG900U
FILTER, COM MODE, 0805, 90OHM, 100MA; DC Resistance Max:3ohm; DC Current Rating:
PanasonicEXC-X4CZ200X
Common Mode Chokes Dual 20Ohm 100MHz 0.1A 3Ohm DCR SMD T/R
Ind Common Mode Filter Multi-Layer 50 Ohm 25% 100MHz 100mA 0302 Blister Plastic T/R
Common Mode Chokes Dual 90Ohm 100MHz 100mA 3Ohm DCR SMD Embossed T/R
Common Mode Chokes Dual 90Ohm 100MHz 100mA 3.9Ohm DCR SMD T/R
Descriptions
Descriptions of TDK MCZ1210DH900L2TA0G provided by its distributors.
Common Mode Filter, 90 Ohm, 0.1A Rohs Compliant: Yes |Tdk MCZ1210DH900L2TA0G
Ind Common Mode Filter Molded Multi-Layer 90Ohm 25% 100MHz 100mA 0504 T/R
Common Mode Filters / Chokes, |Z|=90Ω at 100MHz, L x W x T :