TDK LGJ7045TS-471MR31-H
Ind Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 310mA Carrier T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK LGJ7045TS-471MR31-H.
IHS
Datasheet12 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK LGJ7045TS-471MR31-H symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.37A 1.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.37A 1.704Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 370mA Blister Plastic T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.5A 1.1Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik784777471
Inductor, Aec-Q200, 470Uh, Shld, 0.35A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 784777471
Wurth Elektronik7687779471
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.35A 3.2Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of TDK LGJ7045TS-471MR31-H provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
FIXED IND 470UH 310MA 1.8OHM SMD
310mA 470uH 卤20% 310mA SMD,7x7mm Power Inductors ROHS
LGJ Nonstandard 0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm 470muH