TDK FK28X7R1H473KN000
卤10% 50V 47nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK FK28X7R1H473KN000.
TDK
Datasheet22 pages13 years ago
IHS
Inventory History
3 month trend:
-13.11%
Stock
20,408
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK FK28X7R1H473KN000 provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Through Hole Mount, 1610
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=47nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
47nF ¡À10% X7R 50V 4mm*2.5mm*5.5mm