TDK FK28X5R1A334KN000
卤10% 10V 330nF X5R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK FK28X5R1A334KN000.
TDK
Datasheet22 pages13 years ago
IHS
Inventory History
3 month trend:
-0.43%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
17,918
Authorized Distributors
3
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK FK28X5R1A334KN000 provided by its distributors.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=0.33μF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.33uF, Through Hole Mount, 1610
Mlcc,x5R,10V,0.33Μf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28X5R1A334KN000