TDK FK24X7R2E472KN006
卤10% 250V 4.7nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK FK24X7R2E472KN006.
Stock
24,435
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Descriptions
Descriptions of TDK FK24X7R2E472KN006 provided by its distributors.
Mlcc,x7R,250V,4.7Nf,±10%,5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK24X7R2E472KN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=4.7nF, LxWxT:4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount, 1810