TDK FK24X7R1H334KN000
Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK FK24X7R1H334KN000.
TDK
Datasheet22 pages13 years ago
IHS
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
-4.21%
Stock
45,726
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK FK24X7R1H334KN000 provided by its distributors.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=0.33μF, LxWxT:4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Through Hole Mount, 1810
Mlcc,x7R,50V,0.33Μf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK24X7R1H334KN000
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 50V 0.33muF ±10% X7R