TDK CGJ4C2C0G2A121J060AA
100V 120pF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
EOL
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CGJ4C2C0G2A121J060AA.
IHS
Datasheet10 pages10 years ago
CAD Models
Download TDK CGJ4C2C0G2A121J060AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
13,947
Authorized Distributors
0
Capacitance
120 pF
120 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
600 µm
600 µm
Related Parts
Chip Monolithic Ceramic Capacitors | CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0805
100V 120pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00012uF, Surface Mount, 2012M/0805
0805 120 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
250V 120pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C121JB61PNC
50V 120pF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of TDK CGJ4C2C0G2A121J060AA provided by its distributors.
Mlcc,0805,c0G,100V,120Pf,0.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGJ4C2C0G2A121J060AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00012uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=120pF, LxWxT:2x1.25x0.6mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 120, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 +/-0.15
CAP 120PF 100V C0G 5% SMD 0805