TDK CGA7L1X7S3A222M160KA
1kV 2.2nF X7S 卤20% 1808 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CGA7L1X7S3A222M160KA.
IHS
Datasheet7 pages11 years ago
CAD Models
Download TDK CGA7L1X7S3A222M160KA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1206
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7S ±20% 2200pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1210
Descriptions
Descriptions of TDK CGA7L1X7S3A222M160KA provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1808
EIA CASE SIZE: 1808, VOLTAGE: 1000, CAP VALUE: 222, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.60 ± 0.20
1808 (4520Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 1kV 2200pF ±20% X7S
Automotive Grade MLCC, 1808, X7S, 1000V, 2200pF, 20%, 1.60mm