TDK C3216X8R1H474M160AA
50V 470nF X8R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK C3216X8R1H474M160AA.
IHS
Datasheet16 pages4 years ago
3 month trend:
-0.07%
CAD Models
Download TDK C3216X8R1H474M160AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
93,715
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm