TDK C1005X5R1E224KT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK C1005X5R1E224KT.
IHS
Datasheet72 pages14 years ago
Stock
2,572
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TDK C1005X5R1E224KT provided by its distributors.