TDK C0402X7R0J221M020BC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0201
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK C0402X7R0J221M020BC.
IHS
Datasheet57 pages4 years ago
TDK
CAD Models
Download TDK C0402X7R0J221M020BC symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=220pF, LxWxT:0.4x0.2x0.2mm