TDK B82731M2501A030
Box Tin (Sn) 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 500mA 2Ohm 10kHz 21mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B82731M2501A030.
TME
Datasheet7 pages9 years ago
Newark
Farnell
EPCOS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-06-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 500mA 2Ohm DCR Thru-Hole Box
General Purpose Inductor, 47000uH, 50%, 1 Element, Ferrite-Core
Epcos 47000 uH +/-30% Ferrite Power Inductor; 300mA Idc; 2.5Ohms Rdc B82721A
TE ConnectivityRN114-0.3-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 300mA 1.75Ohm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityEV24-0.5-02-44M
Ev24 Common Mode Choke 250Vac, 0.5A, 44Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EV24-0.5-02-44M
Descriptions
Descriptions of TDK B82731M2501A030 provided by its distributors.
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.5A 2Ohm DCR Thru-Hole Tray
Power Line Chokes, L=47mH Rated current=0.5A, LxWxT:21mmx15mmx20.5mm
TDK B82731M2501A030 B82731 Line choke SMD 47mH 2000mΩ 0.5A 1pcs
Choke, Common Mode, 47 mH, 500 mA
47mH@10kHz 2惟 2 Plugin Common Mode Filters ROHS
General Purpose Inductor, 47000uH, 50%, 2 Element, Ferrite-Core
EPCOS 47 mH, B82731M, 500mA, , 12.5mm
Choke, D Core, 47Mh, 0.5A; Inductance:47Mh; Rated Current:500Ma; Product Range:B82731M Series; Svhc:No Svhc (27-Jun-2018); Core Material:Ferrite; Dc Current Max:500Ma; Dc Current Rating:500Ma; Dc Resistance Max:2Ohm; Inductance Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B82731M2501A030