TDK B82721A2601N020
Common Mode Choke, 15000uH, 30%, 2 Element, Ferrite-Core
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B82721A2601N020.
Supply Chain
Country of OriginIndia, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
TE ConnectivityRN212-0.6-02
Common Mode Chokes Dual 15mH 10kHz 600mA 465mOhm DCR Thru-Hole
CMC 15MH 900MA 2LN TH / 15 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 900mA DCR 600mOhm (Typ)
Common Mode Chokes Dual 15000uH 10kHz 0.9A 0.6Ohm DCR Thru-Hole Box
TE ConnectivityRN112-0.6-02
General Purpose Inductor, 0.015uH, 50%, 1 Element, Ferrite-Core
TE ConnectivityEH28-2.0-02-15M-X
Eh28 Common Mode Choke 250Vac, 2A, 15Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EH28-2.0-02-15M-X
Descriptions
Descriptions of TDK B82721A2601N020 provided by its distributors.
Power Line Chokes, L=15mH Rated current=0.6A, LxWxT:17.9mmx17.3mmx12.6mm
15mH@10kHz 700m惟 2 Common Mode Filters ROHS
250V 600mA 2 15mH@ 10 kHz 700m¦¸(Typ) , 17.9mm*17.3mm*13.4mm
Box Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1MA DC CURRENT Common Mode Choke 600mA 700mOhm 10kHz 17.9mm