TDK B32921C3473K289
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32921C3473K289.
TME
Datasheet28 pages5 years ago
Farnell
Ciiva
EPCOS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2004-11-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Yageo GroupR46KI24705001K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KF247000N0K
Yageo GroupR463I24705001K
Epcos B32922 47nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-10%; Through Hole
Epcos B32654 47nF Polypropylene Film Capacitor 250VAC; 630VDC +/-10%; Thru Hole
Descriptions
Descriptions of TDK B32921C3473K289 provided by its distributors.
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD / 0.047 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
Cap Film 0.033uF 305VAC PP 10% 13 X 4 X 9mm RDL 10mm T/R
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 47nF 305V
Cap Film Suppression X2 0.047uF 630VDC/305VAC PP 10%( 13 X 5 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 110C Ammo
FILM CAP MKP X2 0.047µF 10% 305Vac LS 10mm
Cap, 47000Pf, 10%, Pp; Capacitance:47000Pf; Suppression Class:X2; Product Range:B32921 Series; Voltage Rating X:305V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:Pp (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; Dv/Dt Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32921C3473K289