TDK B32529C1223J289
Cap Film 0.022uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32529C1223J289.
TDK
Datasheet44 pages5 years ago
Ciiva
_legacy Avnet
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Yageo GroupR82EC2220AA50J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC2220DQ50J
Cap Film 0.022uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
PanasonicECQ-V1223JM
Cap Film 0.022uF 100V PET 5% (7.5 X 3.2 X 7mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82EC2220Z350J
Film Capacitor, 0.022 uF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Cap Film 0.022uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions of TDK B32529C1223J289 provided by its distributors.
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.022uF, 100V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Capacitor, 0.022Uf, 63Vac, 100Vdc Rohs Compliant: Yes |Epcos B32529C1223J289
0.022 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial