TDK B32529C1223J189
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32529C1223J189.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet44 pages5 years ago
element14 APAC
Future Electronics
Newark
3 month trend:
Restocked
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Yageo GroupR82EC2220AA50J
Yageo GroupR82EC2220DQ50J
Cap Film 0.022uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
PanasonicECQ-V1223JM
Cap Film 0.022uF 100V PET 5% (7.5 X 3.2 X 7mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82EC2220Z350J
Film Capacitor, 0.022 uF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Cap Film 0.022uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions of TDK B32529C1223J189 provided by its distributors.
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.022uF, 100V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Cap Film 0.022uF 100V PET 5%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive AEC-Q200 T/R
0.022 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Film Capacitor, 0.022Uf, 100V, 5%, Radial; Capacitance:22000Pf; Voltage Rating:100V; Capacitor Dielectric Type:Pet (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:B32529 Series; Capacitor Case Style:-; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32529C1223J189