TAIYO YUDEN SMK316B7332MFHT
Cap, Mlcc, 1206, 630V, X7R, 0.0033Uf20%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden SMK316B7332MFHT
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN SMK316B7332MFHT.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
Taiyo Yuden SCT
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 nF
3.3 nF
3.3 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm