TAIYO YUDEN MDKK2020T150MM
Inductor Power Wirewound 15uH 20% 1MHz Metal 0.48A 1.18Ohm DCR T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN MDKK2020T150MM.
Introduction Date2015-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Ind Power Chip Shielded Wirewound 15uH ±20% 1MHz 14 Q-Factor Ferrite 0.49A T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 15uH ±20% 1MHz Ferrite 0.54A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 15uH ±20% 1MHz Ferrite 0.56A T/R
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN MDKK2020T150MM provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Metal-Core, SMD, 0808
Metal Core SMD Power Inductors (MCOIL™, MD series), 0.48A, 15 uH, ± 20 %, MDKK2020, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Inductor, smd High Current, metal Core,0,15Uh,20% Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden MDKK2020T150MM
FIXED IND 15UH 480MA 1.18OHM SMD
480mA 15uH ±20% 550mA SMD,2x2mm Power Inductors ROHS