TAIYO YUDEN BK2125LL121-T
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 400mA 300mOhm DCR 0805 T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN BK2125LL121-T.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Electro Sonic
Newark
LKR
DigiKey
CAD Models
Download TAIYO YUDEN BK2125LL121-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-11-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2021-12-31
Related Parts
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 500mA 300mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 300mA 300mOhm DCR 0402 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 0.4A 0.3Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
Ferrite Beads 0603 120ohms 400mA Signal Line AEC-Q200
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 200mA 250mOhm DCR 0603 Paper T/R
Descriptions
Descriptions of TAIYO YUDEN BK2125LL121-T provided by its distributors.
Multilayer Chip Bead Inductors (BK series), 120Ω, ± 25 %, 0805, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Ferrite Beads MULTILYR CHP BD 0805 120OHMS 25%
Ferrite Bead, 0.3Ohm, 400Ma, 0805, Full Reel; Ferrite Case Style:0805 [2012 Metric]; Impedance:120Ohm; Dc Current Rating:400Ma; Product Range:Bk Series; Dc Resistance Max:0.3Ohm; Impedance Tolerance:± 25%; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden BK2125LL121-T