Susumu RG1608P-3401-W-T5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.167W, 3400ohm, 100V, 0.05% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Susumu RG1608P-3401-W-T5.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
Upverter
DigiKey
CAD Models
Download Susumu RG1608P-3401-W-T5 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
3.4 kΩ
3.4 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.05 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Susumu RG1608P-3401-W-T5 provided by its distributors.
Thin Film Chip Resistors 0603 Size, 1/16W, 3.40 Kohm, 0.05%, 10Ppm |Susumu RG1608P-3401-W-T5
RES SMD 3.4KOHM 0.05% 1/10W 0603