Stackpole Electronics RMCF0603JG24R0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 24ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Stackpole Electronics RMCF0603JG24R0.
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
Download
Authorized Distributors
0
Resistance
24 Ω
24 Ω
24 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Stackpole Electronics RMCF0603JG24R0 provided by its distributors.
RES 24 OHM 5% 1/10W 0603