SiTime SIT9201AC-S3-18E-50.000000G
Single-Chip One-Output Clock Generator 50MHz 1.8V 50ppm 5-Pin SOT-23 T/R
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT9201AC-S3-18E-50.000000G.
IHS
Datasheet17 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+118%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 2.5V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin PQFN SMD T/R
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 3.3V, -20C-70C, 50ppm 4 VDFN 3.2x5.0x0.9mm TUBE RoHS Compliant: Yes
MEMS Oscillator, 3.3V, -40C-85C, 50ppm 4 VDFN 3.2x2.5x0.9mm TUBE RoHS Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT9201AC-S3-18E-50.000000G provided by its distributors.
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS