SiTime SIT9120AI-2D3-25E200.000000
Oscillator MEMS 200MHz ±50ppm (Stability) LVDS 55% 2.5V 6-Pin QFN SMD Bulk
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT9120AI-2D3-25E200.000000.
IHS
Datasheet13 pages6 years ago
SiTime Direct
Inventory History
3 month trend:
-17.35%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
16,148
Authorized Distributors
3
Frequency
200 MHz
200 MHz
200 MHz
Frequency Tolerance
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
50 ppm
Load Capacitance
ESR (Equivalent Series Resistance)
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT9120AI-2D3-25E200.000000 provided by its distributors.
LVDS Output Clock Oscillator, 200MHz Nom
200MHz 2.5V LVDS 7x5mm MEMS RoHS
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD